domain namedomeeninimi Domeeninimi on organisatsiooni või isiku unikaalne nimi Internetis. Domeeniomaniku poolt valitud nimi koos tipptaseme domeeninimega (TLD) ongi tema domeeninimi. Näit. "digibest.ee" on eesti firma Digibest domeeninimi. Eesti domeeninimesid registreerib EEnet ja teeb seda seni tasuta. Rahvusvahelisi domeeninimesid registreerib väikese tasu eest mitukümmend registraatorit ning seda teenust vahendavad ka paljud ISP’d. 2003.a. oli registreeritud 32 miljonit domeeninime, milles 23 miljonit oli com domeenis. Kaua aega oli kombeks domeeninime ette lisada www, et oleks selgesti näha, et tegemist on veebiga. Tänapäeval on paljud veebi nimeserverid konfigureeritud selliselt, et domeen leitakse üles sõltumata sellest, kas domeeninime ette kirjutada "www" või mitte ning mõlemat nimekuju "digibest.ee" ja "www.digibest.ee" kutsutakse domeeninimeks.

Domeeninime kujul "digibest.ee" nimetatakse teise astme domeeniks (juurdomeeniks), sest tipptaseme domeen (esimese astme domeen) on "ee". Domeeniomanik võib domeeninime ette veel midagi lisada, nt. "support.digibest.ee" ja siis on tegemist kolmanda astme domeeniga, s.t. domeeni "digibest.ee" alamdomeeniga.

Tegelikult toimub Internetis vajaliku aadressi otsimine mitte domeeninime, vaid numbrilise IP aadressi alusel. Domeeninimesid kasutatakse ainult sellepärast, et inimesel on neid kergem meelde jätta kui mingeid numbrikombinatsioone. Domeeninimede ja IP aadresside vastavustabeleid hoitakse domeeninimeserverites