agentagent Klient- või serverrakendust esindav ning tema jaoks informatsiooni ettevalmistav ja vahetav programm või protsess, mida kasutatakse näiteks andmeotsinguks, võrguliikluse seireks jne. "Arukas agent" on selline automaatne protsess, mis suudab suhelda teiste agentidega, et täita kollektiivseid ülesandeid ühe või mitme inimese eest.

Agendi tegevus toimub taustal samaaegselt põhitegevusega . Tavaliselt on agent väga väike ja väga täpselt määratletud tegum (ingl. k. task). Kuigi teoreetiliselt on agendid ammu tuntud, on nad omandanud praktilise tähtsuse viimastel aastatel seoses Interneti arenguga. Praegu müüvad paljud firmad tarkvara, mis võimaldab konfigureerida agente mingit teatud tüüpi informatsiooni otsimiseks Internetist.

Tehisintellekti teoreetikute hulgas on olemas koolkond, kelle arvates inimaju talitluse aluseks on miljardite agentide paralleelne töö. Tehisintellekti loomiseks tuleks seega ehitada arvutisüsteeme, mis sisaldavad väga palju agente ja süsteeme, mis hindaksid agentide konkureerivaid tulemusi