frame (1)



raam, freim Veebilehtede puhul kasutatakse raame selleks, et jaotada kuvari pind mitmeks sõltumatuks osaks. Selleks konstrueeritakse iga raam omaette HTML failina ning lisaks luuakse peafail (master file). Viimane määrab ära teiste failide esitusviisi veebilehel. Kui brauser pöördub raamidega veebilehe poole, siis tegelikult pöördub ta peafaili poole ning see otsib serverist üles ja saadab brauserile kõik veebilehe ülesehitamiseks vajalikud failid. Ühes raamis asuvad lingid võivad osutada nii samasse kui ka mõnda teise raami ilmuvatele failidele. Tavaliselt kasutatakse raame nii, et ühes raamis on menüü ja teises raamis koht, kuhu ilmuvad menüüst valitud failid. Lisaks võivad olla veel raamid näiteks firma logo ja/või bännerite jaoks.

Esmakordselt võeti raamid kasutusele Netscape’i poolt HTML täiendusena ning HTML versioonis 4.0 on olemas lipikud FRAMESET ja FRAME.

Raame kasutavad veebisaidid pakuvad enamasti võimalust valida ka sama saidi ilma raamideta versiooni. See võimaldab saiti vaadata ka vanemate brauseritega , mis ei toeta raame