sharewarejaosvara, ühiskasutusega tarkvara Algselt nimetati jaosvaraks sellist tarkvara, mida jaotati n.ö. aumeeste mängu põhimõttel. Autor lubas jaosvara teatud aja vältel tasuta proovida ja kui see teile meeldis, siis paluti annetada autorile väike rahasumma.

Nüüdseks on jaosvara mõiste sisu muutunud. Seda saab endiselt tasuta alla laadida, kuid kasutusaeg on piiratud (nn. prooviaeg, näit. 1 kuu) või on osa funktsioone blokeeritud. Kui soovite jaosvara kasutada ka pärast prooviaja lõppu või aktiveerida kõik funktsioonid, siis tuleb tasuda nõutud summa. Kui olete maksnud, registreeritakse teid jaosvara pakkuja juures ning te hakkate regulaarselt saama kõnealuse tarkvara täiendusi, uusi versioone ja uudiskirju.

Jaosvara on odav, sest selle on tavaliselt kirjutanud eraisikust programmeerija või mõni väike firma ja seda pakutakse üle Interneti otse klientidele. Jaosvara erineb avalikust tarkvarast (public domain software) selle poolest, et jaosvara autoriõigused on kaitstud, s.t. seda ei tohi oma nime all edasi müüa